Wpływowy analityk kryptoński mówi, że Bitcoin może osiągnąć 5 milionów dolarów – ale większość traderów straci pieniądze.

Znany wpływiciel i analityk Bitcoinów właśnie dał jedną z najbardziej byczych prognoz Bitcoinów w historii, mówiąc, że najwyższa krypto waluta może wzrosnąć do 5 milionów dolarów.

Pseudonimowy analityk, znany w branży jako Carl the Moon, ma zbiorowo 170.000 zwolenników na Twitterze i YouTube. W nowym wywiadzie z Coin Post mówi, że odważna przepowiednia zależy od przyszłości waluty fiata.

„Jeśli spojrzeć na podaż waluty na świecie, jest ona obecnie wyceniana na 100 bilionów dolarów. Jeśli Bitcoin przejmuje całą tę pulę płynności, ten fiat money pool, oznacza to, że Bitcoin Billionaire może potencjalnie przejąć ten limit rynkowy i to by umieścić Bitcoin na około 5 milionów dolarów za Bitcoin“.

Carl mówi, że uważa, że obecny światowy krajobraz ekonomiczny jest korzystny dla kryptokursztynu numer jeden.

„Myślę, że to oczywiste, że Bitcoin w końcu złamie 20.000 dolarów. Widzimy, że banki centralne drukują walutę jak nigdy dotąd. A to, co widzimy, to historyczna wielkość druku walutowego, to jest dokładny scenariusz, dla którego Bitcoin został stworzony. Zasadniczo, Bitcoin wygląda niezwykle byczo, o wiele bardziej byczo niż na poziomie technicznym.“

Podczas gdy pseudonimowy analityk jest byczy na Bitcoinie, mówi, że większość traderów prawdopodobnie straci pieniądze próbując zahamować akcję cenową BTC.

„Myślę, że ludzie, którzy trzymają Bitcoin będą największymi zwycięzcami na świecie, ponieważ Bitcoin był najlepiej działającym aktywem w poprzedniej dekadzie. Moim zdaniem, będzie on nadal najlepiej funkcjonującym atutem tej dekady“.

Traderzy mogą zarobić więcej pieniędzy niż posiadacze, jeśli aktywnie handlują i jeśli wiedzą, co robią. Ale ludzie, którzy nie są doświadczeni, mają tendencję do utraty pieniędzy podczas handlu. Około 80 do 90% ludzi, którzy handlują, traci pieniądze w czasie.“

W krótkiej perspektywie czasowej, analityk mówi, że Bitcoin musi tylko złamać 14.000 dolarów, aby rozpocząć wielki trend wzrostowy.

„Wierzę, że Bitcoin jest obecnie na rynku byka, ale nie jestem pewien, czy rozpoczęliśmy wielki bieg byka Bitcoin jeszcze… Wielkim pytaniem jest to, czy Bitcoin będzie w stanie złamać ten poprzedni wysoki poziom. W okresie czerwiec – lipiec 2019 roku był tu wysoki i wynosił około 14.000 dolarów. Myślę, że kiedy przełamiemy ten poziom, to mogę powiedzieć, że mamy gwarancję na rynku byka.“

Carl, który mówi, że Bitcoin musi pozostać powyżej kluczowego wskaźnika technicznego, aby mieć szansę złamać kluczowy opór 14 000 dolarów, a następnie przejść do 20 000 dolarów.

„Aby osiągnąć 20 000 dolarów, oczywiście najpierw będziemy musieli osiągnąć 14 000 dolarów, ale co ważniejsze, musimy je złamać. Jeśli zostaniemy tutaj odrzuceni, to będzie to zły znak…

Jeśli Bitcoin może utrzymać się powyżej tej 20 tygodniowej średniej kroczącej tutaj, to 20 tygodni może wyglądać coś takiego i zobaczymy cenę Bitcoin może zrobić coś takiego. W tym przypadku, być może będziemy mogli zobaczyć Bitcoin złamać powyżej 14.000 dolarów przed kwietniem 2021 roku. Kiedy przełamiemy 14 000 dolarów, to chyba zobaczymy wielką świecę. Zobaczymy ogromny ruch do 20 000 dolarów.“